MUZICĂ ŞI MEDITAŢIE LA CUMPĂNA DINTRE ANI

În ziua de joi, 31 decembrie, orele 12:00 (prânz), Biserica Neagră va găzdui un moment meditativ de rugăciune, însoțit de muzică, dedicat tuturor creștinilor, indiferent de confesiune, care doresc să se roage și să pășească în noul an cu încredere și speranță. Preot Adriana Florea va anunța motto-ul biblic pentru anul 2021: “Fiți, dar, milostivi cum și Tatăl vostru este milostiv” (Luca 6,36). La orgă, Steffen Schlandt va interpreta lucrări din barocul italian.

Intrarea este liberă. Accesul se va face începând cu ora 11.30. Evenimentul se va desfășura cu respectarea măsurilor de prevenire bine-cunoscute. Purtarea corectă a măștii de protecție este obligatorie pe toată durata slujbei. Pe toți cei care doresc să participe, îi întâmpinăm cu drag, în limita locurilor disponibile. Vă rugăm să vă îmbrăcați gros, deoarece biserica nu este incălzită.

IULIE 2020

Organist Erich Türk
Concerte de orga in aer liber: in luna iulie, in fiecare zi de sambata, ora 20:20 Curtea Johannes Honterus (streaming pe facebook, in caz de ploaie)
19.07.