Continuăm seria concertelor Organ Nights, în incinta Bisericii Negre

Concertul de orgă de sâmbătă, 17 iulie, începe la ora 18.00 iar biletele se pot achiziționa online de aici – https://bit.ly/BileteConcertOrga – sau la fața locului de la gift studio-ul INSPIRATIO (curtea Johannes Honterus nr 2, vis-a-vis de Biserica Neagră).

În această săptămână va cânta Clasa de orgă a Academiei Naționale de Muzică ”Gheorghe Dima” din Cluj, care a fost reînființată în anul 1990 după o pauză de mai multe decenii.
În perioada 1990-2015, clasa de orgă a funcționat sub conducerea prof. univ. dr. Ursula Philippi, alăturându-se mai târziu conf. univ. dr. Maria Abrudan și conf. univ. dr. Erich Türk, iar din 2015, lect. univ. dr. Amalia Erdős.
Vor interpreta: lect.univ.dr. Amalia Erdős, Cosmina Barna – anul II, Sámuel Sógor – anul II, Róland Réman – anul IV.