Örökségvédelem

A Fekete templomban és környezetében jelenleg is számos örökségvédelmi intézkedésre van szükség. Pillanatnyilag például a történeti tetőszerkezet és a támpillérek nagylélegzetű javítása zajlik. Mióta a fűtési rendszer meghibásodott, egy ökológiailag fenntartható és gazdaságos megoldáson dolgozunk.
Miután a szász közösség nagy része elhagyta az országot, a Fekete templom az elárvult, gazdátlan műtárgyaknak mentőkikötőjévé vált. Négy olyan szász közösségből is, amelynek temploma használhatatlanná vált, értékes orgonák kerültek Brassóba. Ezeket adományokból restaurálták és istentiszteletek, illetve koncertek alkalmával szólaltatják meg.
Hasonlóan gondoskodik a brassói közösség saját gyűjteményének darabjai mellett szegényebb közösségek oszmán török szőnyegeiről is.